Knižné novinky zo Šuflíka: November

Knižné novinky sa na Šuflíku neobjavili od letného špeciálu, ale dni dovoleniek, voľna a slnečného počasia sú už za mnou, preto dnešným dielom oficiálne oživujem túto rubriku. V novembri sa môžete tešiť na novinky, knihy, ktoré sú na trhu už nejaký ten rôčik a ako istoty vám ponúkam zaujímavé príbehy.

www.martinus.sk

Françoise Frenkel – Kníhkupkyňa z Berlína

Françoise počas študentských rokov vymenila rodné Poľsko za Francúzsko, ktoré jej učarovalo. Okrem krajiny zbožňuje aj knihy a rozhodne sa otvoriť kníhkupectvo s francúzskou literatúrou. A aby to bolo ešte komplikovanejšie, miesto mu nájde v Berlíne. Knižné novinky začínam touto autobiografiou ženy, ktorá sa kvôli vojne musela vzdať svojich milovaných kníh, ale aj krajiny.

knizne novinky

Jean-Michel Guenassia- Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat

Novinka od jedného z mojich najobľúbenejších súčasných autorov. Paul je tínedžer, ale slovo typický u neho nehľadajte. Vyrastá v rodine dvoch žien – jedna je drsná motorkárka a feministka, druhá je milujúca a cieľavedomá dáma. Vie, že na určité otázky od svojej mamy nikdy nedostane odpoveď, ale veci, ktoré sa okolo neho začnú diať, teda nečakal.

knizne novinky

Magnus Mills – Tři za králem šli

Predstavte si, že odídete na samotu do lesa. Vaším snom je síce nájsť kaňon, v ktorom si vybudujete domov, ale nakoniec vám postačí plechový domček ukrytý v prírode. Najbližší susedia sú vzdialení niekoľko kilometrov a vás postupne pohltí nádherná rutina. Presne taký pokojný život si nažíva náš hrdina, kým sa na jeho prahu neobjaví Mary Patrie.

knizne novinky

Margaret Atwood – Penelopiáda

Penelopiáda je rozprávanie Penelopy – Odyseovej ženy, sesternice Heleny Trójskej o tom, čo sa skutočne stalo a aký bol jej život. Vo svojom rozprávaní sa pozrie na dospievanie, manželstvo s Odyseom a o útrapách, ktoré ju počas rokov stretli.

knizne novinky

Jeff VanderMeer – Annihilation

Knižné novinky ukončím perfektným sci-fi. Area X existuje na našom území dlhé roky. 11 výprav sa snažilo zistiť, čo sa vo vnútri deje a ako je možné, že sa územie neustále zväčšuje. Dvanásta výprava v zložení biologičky, našej hlavnej rozprávačky, prieskumníčky, antropologičky a psychologičky sa snaží nájsť odpovede na všetky tieto záhadné otázky.

knizne novinky

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *