Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Niekde v mojej lenivej osobnosti sa skrýva srdce dobrodruha. Fascinujú ma príbehy o ľuďoch, ktorí sa vybrali objavovať svet. Cestopisy spojené s príbehmi zo života sú super. Ale Ladislav Zibura aka Princ Ladík stvoril dobrodružnú knihu plnú humoru a cestovateľských zážitkov.

Vyraziť na túru dlhú 1 500 kilometrov iba s batohom? Pre Ladislava je to hračka. V knihe Pěšky mezi buddhisty a komunisty prišiel po vlastných Nepál a Čínu. Dokopy 1 500 kilometrov zážitkov, nových ľudí a kultúry.

ladislav zibura_nepal

Niektorí čitatelia sa sťažujú na vtieravý humor. Ak si však pozriete Facebook profil Ladislava Ziburu alias Zibiho, zistíte, že jeho štýl písania odráža jeho osobnosť. Dejú sa mu vtipné veci a rád o nich píše. Ak sa mu dejú zúfalé veci, pozerá sa na ne s nadhľadom a miernym sarkazmom.

A presne to sa mi na knižke páčilo. Pútavo opisuje svoje putovania, stretnutia s domácimi občanmi a v knihe poskytuje aj cestovateľské tipy. Ako si vybaviť nenápadne nocľah, ako postupovať pri stúpaní do kopca a aké jedlo či služby očakávať, alebo skôr neočakávať, pri návšteve Nepálu a Číny.

ladislav zibura_ilustracia

Ladislav Zibura napísal svoju už druhú knihu o putovaní po vlastných. Nebojte sa, nie vždy mu všetko vychádza. Niekedy musí spať vonku a stretáva otravných ľudí, ktorých sa nevie zbaviť. Ale taká je ich kultúra. Keď vidia cudzinca radi mu pomôžu alebo sa s ním opijú.

Čím sa líši táto kniha od ostatných cestopisov? Oproti Wild alebo Into the Wild sa dej nezaoberá životom samotného autora. Nie sú tu opísané jeho traumy alebo problémy, pred ktorými uteká. Je to jednoducho obyčajný príbeh o neobyčajnej túre do Nepálu a Číny. Samozrejme, občas sa nájde nejaká odbočka k rodnému kraju. Predstavujú skôr detaily, ktoré dotvárajú celkový obraz.

ladislav zibura_cina

Prečo by ste si mali kúpiť túto knihu? Okrem toho, že je to perfektný a vtipný cestopis, obsahuje nádherné ilustrácie od Tomski&Polanski. Už obálka hovorí sama za seba, ale keď knihu otvoríte, ilustrácie vás doslova vtiahnu na ďaleké miesta.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *