Lars Vasa Johansson: Kúzelníkov únik z reality

Neviem, či sa kniha Kúzelníkov únik z reality zaraďuje medzi diela magického realizmu, ale za mňa by tam dokonale zapadla. Kúzelník Anton sa kvôli oprave cesty ocitne v lese, z ktorého sa už tak ľahko nedostane.


Predstavte si, že idete po ceste a zrazu, kde sa vzala, tu sa vzala chesterfieldská sedačka! Keďže je tma a vy toto fakt nečakáte, kolízii sa nevyhnete. Precitnete, vyštveráte sa z auta a snažíte sa dostať na cestu. Všade samé pole, hmla, les a malé dievčatko. To vás poprosí, aby ste mu pomohli natrhať sedem rôznych kvetov, aby si ich mohla dať pod vankúš počas letného slnovratu. Keďže ste starý mládenec, bručoun zdeptaný životom a nešťastnou láskou, odmietnete jej pomôcť.

Kúzelníkov únik z reality

A tu niekde sa začínajú Antonove problémy, pretože dievčatko je v skutočnosti trpaslíčka, ktorá na neho uvrhne znamenie smrti. To znamená, že odteraz sa mu budú diať samé zlé veci dovtedy, kým ho to samého neprestane baviť a nezabije sa. Našťastie v lese natrafí na starý manželský párik, ktorý mu takmer úprimne chce pomôcť. Musí splniť tri na prvý pohľad ľahké úlohy a následne kráľovná lesa rozhodne, či sa za neho prihovorí u trpaslíčky, aby znamenie zrušila.

Ak máte radi tajomné bytosti, záhady a hlavne tmavé lesy, Kúzelníkov únik z reality sa vám bude páčiť. Niektoré pasáže sú naozaj vtipné, pri niektorých situáciách sa budete cítiť trápne aj za Antona, ale v hĺbke duše budete dúfať, že kúzelník nie je taký zlý človek, ako na prvý pohľad vyzerá. Kniha nepatrí medzi tie najkratšie, ale od začiatku do konca sa niečo deje a za pár večerných sedení ju máte prečítanú.

Kúzelníkov únik z reality

Poučenie z celej knihy je, že vždy pomáhajte malým dievčatkám natrhať sedem rôznych kvetov, keď vás o to požiadajú a vždy si dajte piškótovú roládu, keď vám ju ponúkajú. Nikdy neviete, pred akými bytosťami vás dokáže ochrániť.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *