Leslye Walton: Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Ava nie je typické 16-ročné dievča. Narodila sa ako obyčajné dievčatko s neobyčajnými krídlami. Okrem nej priviedla na svet Viviane aj Henryho. Jej dvojča, ktoré svojimi autistickými sklonmi zapadá do tejto podivuhodnej rodinky.


Ava sa od začiatku príbehu vracia do minulosti a snaží sa nájsť príčinu svojich krídel. Veľa ľudí si myslelo, že krídla na jej chrbte vyrástli iba náhodou. Postupne sa však v príbehu dozviete, že k nim viedol celý rad podivuhodných a záhadných okolností.

Všetko sa to začína v malom francúzskom mestečku, kde vyrastala Emmeline, jej babka, ktorej otec vždy túžil po lepšom živote. A tak sa jedného dňa rozhodne, že sa s celou rodinkou presťahuje na Manhattan. Oproti francúzskemu vidieku je byt malý, ale pomaly si na nový život zvykajú. Keď sa jedného dňa Emmelinin otec nevráti domov, jej Maman sa začína postupne vytrácať.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Hlavou rodiny sa stane René, ktorý zdedil krásu a silu po svojom otcovi. S ľahkosťou dokáže zdvihnúť gauč iba na svojich predlaktiach. Najmenšia Margaux dlho neprejavovala žiadne podivuhodné zvláštnosti. Postupne však zistia, že dokáže rozprávať mnohými jazykmi, ktoré sa naučila od susedov. Pierette sa zamiluje do chlapíka, ktorý je posadnutý vtákmi a postupne sa premení na kanárika. Ani Emmeline sa nevyhla rodinným zvláštnostiam. Dokáže nájsť zmysel rôznym symbolom, vyliečiť nespavosť a napiecť najlepší chlieb široko ďaleko. A preto si vyslúžila prezývku čarodejnica.

Viviane, matka Avy a Henryho, má zas vycibrený nos. Dokáže rozoznať vôňu každého človeka, letného dažďa alebo jesenného vetríka. Presne vie, ako vonia radosť a naopak ako vonia smútok a nebezpečenstvo.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Do takejto rodiny prišla Ava a Henry. Boli deťmi nešťastnej a nenaplnenej lásky. Aj preto ich Viviane držala nakrátko. Hlavne Avu, ktorá svojimi krídlami budila pohoršené pohľady. Keď sa však jedného dňa ukáže na ulici, kde ju uvidí susedkin synovec Nathaniel Sorrows, ktorý si ju pomýli s anjelom, už tušíte, že nie všetko pôjde podľa plánu.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je čarovná kniha zo série magického realizmu, v ktorej nájdete všetko od humoru, cez lásku až po nebezpečenstvo. Ak sa vám páčili knihy Literárni spolek Laury Sněžné, Magický průvodce městem pod pahorkem alebo Co nám oheň vzal, táto kniha váš určite bude baviť!

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *