Lesní lišky a další znepokojivé příběhy

Lesní lišky sú také zvláštne stvorenia. Sú čiernostrieborné a majú jasné oči. Keď sa na ne pozriete, úplne zošaliete. Takéto a iné príbehy nájdete v krásnej knižke Lesní lišky a další znepokojivé příběhy.

Všetky príbehy patria do fínskej fantastickej literatúry. Ak poznáte Škandinávcov, viete že sú tak trochu na hlavu. Veria na trolov, víly a trpaslíkov. Ak máte radi fínske podivno, túto kratučkú knižku si musíte prečítať.

lesni lisky_titulka

“Strašlivější ženštinu si neumíte představiť. Má blýskavé žluté oči, tesáky a povislá prsa, ze kterých odkapáva černá, lepkavá tekutina.”

Tento literárny žáner vychádza z fínskych tradícií, magických prvkov, starých mýtov a rozprávaní. Príbehy oslavujú návrat človeka k prírode, ale aj mystiku a surreálne vnímanie sveta. Ale dosť už bolo poučiek, čo teda v knihe nájdete?

Lesní lišky sú iba jednými stvoreniami, ktoré tu stretnete. Okrem toho spoznáte príbeh o čarodejniciach a vlkolakovi, technologický príbeh, ktorý je ako vystrihnutý zo seriálu Black Mirrors, ale spoznáte aj utrpenie motýľa, ktorého jeho majiteľ vystavuje v klietke.

lesni lisky_vnutro

“Tuomikki se natáhla pro uzlíček a vzala jej do náruče. Přitiskla svou tvář tesne k obličeji ditěte. Dýchalo dosti ztěžka, takový rozmar přírody.”

Pri mnohých príbehoch si poviete, či bol autor nadrogovaný, a ako mu mohli napadnúť také zvláštne veci. Každý príbeh vás úplne pohltí a budete chcieť okamžite vedieť, ako sa skončí.

Knižka je o to sympatickejšia, že vznikla vďaka študentom Karlovej Univerzity v Prahe. Ak sa rozhodnete Lesní lišky a další znepokojivé příběhy prečítať, určite mi napíšte, ktorý príbeh sa vám páčil najviac.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *