Liane Moriarty: Manželovo tajomstvo

Liane Moriarty bola pre mňa iba donedávna neznámou autorkou. Až seriálová podoba jej knihy Veľké malé klamstvá ma priviedla k jej dielam. Práve táto kniha o matkách, ktoré majú vlastné rodinné problémy a postupne si odkrývajú tajomstvá, bola pútavá a prečítala som ju doslova za pár hodín. A takto namotivovaná som sa pustila do jej staršieho diela Manželovo tajomstvo.

Vzorec knihy zostáva rovnaký – hlavnými postavami sú ženy, ktorých osudové príbehy sa postupne striedajú. Preto si môžete byť istý, že jednu scénu uvidíte z pohľadu viacerých osôb. Jednou z hlavných hrdiniek je Cecilia Fitzpatricková, ktorá náhodou nájde na povale list od svojho muža. Píše sa v ňom, že ho má otvoriť v prípade jeho smrti. Ako vzorná manželka povie o tomto liste svojmu mužovi a ten ju poprosí, nech ho neotvára. A presne to aj urobí.

Niekoľko desiatok strán Cecilia rozmýšľa, či ho má otvoriť alebo nie. Nakoniec zvíťazí zvedavosť a Cecilia sa dozvie desivé tajomstvo svojho John-Paula. Ako tínedžer urobil osudovú chybu, za ktorú môže teraz trpieť nielen on, ale aj celá jeho rodina. A tu prichádza ďalšia morálna dilema – má ísť Cecilia na políciu, všetko priznať a pripraviť svoje tri dcéry o otca?

Musím sa priznať, že kniha sa síce číta ľahko, ale oproti hitu Veľké malé klamstvá má určité medzery. Približne od polky knihy som uvažovala, či príde ešte nejaký dejový zvrat a všetko bude úplne inak, alebo či sa príbehy osôb, ktoré sa v knihe vyskytujú, viac rozvinú. Bohužiaľ, pri niektorých hrdinkách zostal príbeh na pozadí hlavného motívu, a preto na mňa pôsobili zbytočne.

Liane Moriarty

Ak však máte radi oddychovú literatúru, ktorá nepotrápi vaše mozgové závity, ľahko, skutočne ľahko sa číta, Manželovo tajomstvo od Liane Moriarty sa vám bude páčiť. Nájdete tu motív rodiny, lásky od tej rodinnej až po neopätovanú, ale aj zložité životné rozhodnutia.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *