Liane Moriarty: Veľké malé klamstvá

Knihy, ku ktorým sa dostanem vďaka filmom a seriálom sú už u mňa taká klasika. Veľké malé klamstvá som však na HBO nepozerala, ale na knihu som počúvala od všetkých iba veľké chvály. A keď ju mal ešte Martinus vo výpredaji, bolo jasné, že si ju musím kúpiť. 🙂

Hlavné hrdinky knihy Veľké malé klamstvá Madeline, Celeste a Jane majú niečo spoločné. Všetky tri majú doma 6-ročné deti, ktoré nastupujú spoločne do školy na Pirriweeskom polostrove. Jane je slobodná matka, ktorá sa na polostrov presťahuje so svojím synom Ziggym. Myslí si, že je to pekné miesto, ktoré prospeje jej a hlavne jej milovanému dieťaťu. Bohužiaľ netuší, že už počas orientačného dňa v škole, čo je akýsi prvý zoznamovací deň ešte pred začiatkom školského roka, vznikne kalamita, ktorá ju bude prenasledovať.

Veľké malé klamstvá

Madeline je čerstvá štyridsiatnička, ktorá sa rada háda, konflikty doslova vyhľadáva a má viac nepriateľov, ako priateľov. Okrem toho má doma 14-ročnú puberťáčku z prvého manželstva a s Jane ako slobodnou matkou súcití. Sama si tým prešla.

Celeste je krásna a elegantná dáma, ktorá má všetko. Príťažlivého manžela, krásne dvojičky a veľa, veľa peňazí. Ale pozlátko býva často iba zásterka toho, čo sa skutočne doma deje. Tak je to aj v prípade Celeste, ktorá musí doma zvládať výbušnú náladu svojho muža.

Veľké malé klamstvá

Veľké malé klamstvá nehovoria iba o živote mamičiek zo slnečného polostrova. Je o domácom násilí a o vražde, ktorá sa stala počas Kvízového večera v škole. Od začiatku viete, že sa stala nejaká vražda, kto však zomrie sa dozviete až na konci.

Fakt skvelá kniha s pútavým príbehom, ktorý budete chcieť dočítať do konca na jeden šup. Príbeh diela Veľké malé klamstvá rozvíjajú aj spovede mamičiek a oteckov, s ktorými sa zdôverili novinárke. Okrem klasických vyfintených mám sa môžete tešiť aj na raw bio eko matky.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Jeden komentár

  1. 18. marca 2018
    Reply

    Mám veľmi rada, keď je kniha psychologická, chce ukázať niečo pod povrchom, čo možno na prvý pohľad nie je vidno a do toho je zakomponovaná taká typická žánrovka ako detektívka. To ma veľmi baví, ´kniha vyzerá super :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *