Liv Strömquist: Ovoce poznání

Liv je švédska autorka komixov, ktorú by pred pár rokmi upálili na hranici. Nebojí sa svoje názory, hlavne tie na ženský pohlavný orgán, šíriť verejne a prispievať tak k osvete toho, ako sa menilo postavenie žien a s tým aj nazeranie na to, čo sa všeobecne označuje už spomínaným pojmom – ženský pohlavný orgán. A tak vzniklo Ovoce poznání.

Ak si myslíte, že Ovoce poznání bude o vagínach, maternici a iných častiach tejto partie, máte pravdu. Liv sa pozrela až do doby kamennej, aby odkryla, vtedajší názor. Nezabudla ani na známych mysliteľov, nájdete tu Sigmunda Freuda, ale aj na obdobie čarodejníc. Všetky majú však niečo spoločné.

ovoce poznání

Ženy boli vždy tie problémové a ich pohlavné orgány sa často označujú a kreslia nesprávne. Keď sa ženám potrebovali vziať nejaké tie spoločenské právomoci, jednoducho im povedali, že nemajú penis a tak sa ich postavenie zo dňa na deň zmenilo. Ak sa potrebovali určiť čarodejnice, ich telá sa podrobne prezreli a hľadali sa rôzne zvláštnosti.

Ženská masturbácia bola v rôznych obdobiach tabu a dokonca aj samotný sexuálny akt slúžil, a v niektorých prípadoch aj dodnes, na uspokojenie muža. Osobne by som z dejín vypichla, že taká menštruácia sa považovala za magickú udalosť. Ovoce poznání vtipnou formou predstavujú prierez historickými udalosťami, ktorými si museli naše predchodkyne prejsť.

ovoce poznání

Pointa však zostáva rovnaká – ženy, nehanbime sa za to, čo máme, za to aký to má tvar alebo veľkosť. Nemusíme vyspevovať s reklamami na vložky, alebo si kupovať tampóny také malé, že si ich nikto nevšimne, keď ich nesieme na záchod. A už vôbec sa nehanbime za to, čo sa pravidelne deje s našim telom. Sme v tom všetky spolu.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *