Marek Hudec: Prosté rozprávky

Prosté rozprávky sú moderným príbehom o chlapcovi, ktorý sa rodičom prizná, že je gej a v Ružomberku ho čaká Adam, jeho životná láska. Dej knihy však nie je obyčajný, je napísaný na motívy prostonárodných slovenských rozprávok, a preto v ňom nájdete rôzne rozprávkové bytosti.

Byť gej nie je v našej spoločnosti jednoduché. Rodičia často nemajú pre svoje deti pochopenie a často to končí tak ako v knihe – útekom. Hlavný hrdina odíde za priateľom Adamom, ktorý mu ale po ceste neodpovedá na správy, nečaká ho na stanici a nie je ani doma. Nájde ho až na chate, kde nie je sám. Je s ním vodník, ktorý ho unesie do svojho vodného sveta.

Prosté rozprávky

Samozrejme, že mu to po návrate domov nikto neverí a namiesto toho sa snaží so situáciou vnútorne vysporiadať. Až učiteľka Janka mu ponúkne pomocnú ruku a zoberie ho na víkend do Tatier hľadať svojho milovaného Adama. Ako sa neskôr ukáže Janka tiež nie je obyčajná – má troch zhavranelých bratov, ktorí sa snažia pomôcť v hľadaní.

Týmto víkendovým únikom sa začína spleť stretnutí s čarodejnicami, černokňažníkom, ktorý ich zachráni od takmer istého uvarenia v kotle a zamkne ich vo svojom paláci. On však stále na svojho Adama nezabúda aj po tom, čo mu povedal v chate, že ho nechce už nikdy viac vidieť. Iba odvaha a vytrvalosť ho dovedie na miesto, kde svojho Adama nájde.

Prosté rozprávky

Prosté rozprávky je pekná kniha s ešte krajšími ilustráciami, ktorá má v sebe prvky tradičných rozprávok, ktoré vám budú vďaka zasadeniu do súčasného prostredia o niečo bližšie. Mne na prečítanie stačilo pár hodín, preto si urobte čaj, usaďte sa do kresla a nechajte sa unášať magickým príbehom.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *