Matilda Woods: Chlapec, vtáčik a truhlár

Nedávno som vám hovorila o mojom predsavzatí na tento rok – čítať aj detské knihy. A keď tie knihy budú vyzerať tak ako táto, myslím, že ich v najbližších mesiacoch prečítam veľa. 🙂 Matilda Woods je vychádzajúca hviezda, ktorá svojou prvotinou Chlapec, vtáčik a truhlár získala popularitu vo viacerých krajinách.

Chlapec, vtáčik a truhlár

Allora je malé mestečko, ktoré sa rozprestiera na útesoch, zo všadiaľ počujete šum mora a má také dve zvláštnosti. Prvou z nich sú nádherné domčeky, ktorých farbu sa podarí zachytiť máloktorému maliarovi. Druhou je, že v tomto meste lietajú ryby! Áno, čítate dobre, LIETAJÚ. Obyvatelia sa tak nemusia vydať na more, ale ryby im samé skočia priamo na pekáč.

Ako z názvu Chlapec, vtáčik a truhlár tušíte, hlavným hrdinom je rezbár Alberto, ktorý po smrti svojej rodiny začne vyrezávať viac truhly ako hračky. Všetko sa zmení s príchodom neznámeho zlodeja – malého Tita Bonita. Tito Bonito je sirota a všade chodí s Fiou, farebným vtáčikom na pleci. Postupne sa z nich stane nerozlučná dvojica. Alberto ponúkne Titovi domov a ten zas smiech, ktorý neznel v jeho dome už viac ako 30 rokov.

Chlapec, vtáčik a truhlár

Keď to tak čítate, asi si poviete, že smrť Albertovej ženy a troch detí nie je práve najkrajší námet na detskú knihu. Príbeh síce pracuje so silnou témou a myšlienkou, ale podáva ju nežne a s porozumením. A prezradím vám, že koniec je nádherný. Takže sa ju nemusíte báť kúpiť a čítať z nej svojim deťúrencom.

Príbeh dotvára aj samotné prevedenie knižky. Sprevádzať vás budú ilustrácie od Anusky Allepuzovej a každý jedna strana je orámovaná rôznymi drobnými kresbičkami. No, jednoducho, Chlapec, vtáčik a truhlár je čarovná kniha!

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *