Pasi Ilmari Jääskeläinen: Den falešné kočky

Pasi Ilmari Jääskeläinen okrem toho, že má na Šuflíku historicky môj prvý rozhovor, má za sebou aj dve úspešné knihy. Tajomný Literární spolek Laury Sněžné o záhadnom zmiznutí obľúbenej autorky detských knižiek a Magický průvodce městem pod pahorkem, ktorý vás prevedie čarovnými miestami fínskej Jyväskylä. Jeho ďalšia novinka má názov Den falešnej kočky.

Den falešné kočky sa začína nevinným výletom Kaarnu jeho ženy a malej Iines do zmrzlinárne. Majú pred sebou veľký deň. Jeho žena pracovala na odhalení tajomstiev bývylej špionážnej agentúry a Kaarna ako hlavný inovátor mesta ma večer predniesť príhovor v parku. Vyruší ich však telefonát zo starobinca, v ktorom mu oznámia, že jeho mama umiera a musí sa urýchlene dostaviť.

den falešné kočky

Začína sa kolotoč situácií, ktoré sa odohrávajú počas jedného festivalového dňa. Kaarna sa snaží prísť na záhady, ktoré sa spájajú s jeho matkou. Vždy, keď už je na dosah, vyšmykne sa mu a celá naháňačka sa spustí odznova. Všade kam sa pohne ho sprevádzajú mačky. Pozor, je však zakázané sa na ne pozerať. Pretože nikdy neviete, aké zvraty môže mačka spôsobiť vo vašom živote a nikdy ani neviete to, čo sa z nej naozal vykľuje. Viac vám však nemôžem prezradiť, inak by som vás pripravila o všetky tajomstvá, ktoré sa v príbehu dozviete.

den falešné kočky

Den falešné kočky si vyžaduje čas a sústredenie. Zo začiatku som niektoré pasáže musela čítať viackrát, aby som sa v deji nestratila a mohla plynulo pokračovať. Je síce pravda, že zo všetkých Pasiho kníh sa mi páči najmenej, nič to však nemení na tom, že stále patrí medzi to najlepšie z kategórie magický realizmus.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *