Shaun Tan: Erik

Erik je jedna z tých malých, milých knižočiek, ktoré sa vám zmestia do vrecka kabáta a budete ju radi nosiť všade so sebou. Ako už naznačuje dizajn obálky, vnútri nájdete množstvo krásnych ilustrácií.

A kto to bol ten Erik? Jedného dňa prišiel ako výmenný študent na návštevu do obyčajnej rodiny. Tá sa na neho tešila, nachystala mu vlastnú izbu a urobili si plán, čo všetko mu pre neho v novom meste ukážu. Nie vždy išlo všetko tak, ako si to naplánovali. Erik bol milý, pozorný, ale niekedy ho zaujímali trochu zvláštne veci.

Erik

Jedného dňa sa zobral a len tak odišiel. Zo začiatku rodina nechápala, obviňovala sa a bola smutná, ale keď nazreli do komôrky, kde Erik býval, zaplavila ich radosť. Erik je jedna z poviedok od Shaun Tan, ktoré vyšli v jeho knihe Príbehy z konca predmestia. Zaslúžila si osobitné spracovanie a toto dielo je skutočne krásne. Namiesto toho, aby som tu o nej zdĺhavo písala, vám ju radšej ukážem.

Erik

Erik

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *