Tom Hanks: O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch

Tom Hanks známy stroskotanec, člen posádky Apollo 13 alebo Forrest Gump má už dlhé roky krásnu záľubu. Zbiera písacie stroje. Prvý sa k nemu dostal v 70-tych rokoch a išlo o plastovú hračku, ako ho rád neskôr nazýval. Teraz sa v jeho zbierke nachádza viac ako 100 kúskov a rád ich rozdáva aj svojim fanúšikom.

Po vydaní jeho knihy O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch, mu písali nezávisle od seba dvaja školáci, ako ich kniha bavila a motivovala k napísaniu vlastných poviedok. Jeho odpoveď bola úžasná – poslal im písacie stroje z jeho vlastnej zbierky.

tom hanks

A písacie stroje rôznych veľkostí, materiálov a značiek sa vyskytujú v každej jeho poviedke. Iba v zopár poviedkach nájdete rovnaké postavy. Inak sa dočítate o chlapíkovi, ktorý začal chodiť so svojou kamarátkou a boli to tie najintenzívnejšie a najkrutejšie tri týždne, ktoré prežil.

Preveziete sa prvýkrát s chlapcom v lietadle, zaspomínate si s vojnovým veteránom na jeho kamarátov z vojny, zoznámte sa so slobodnou matkou, ktorá má na prvý pohľad zvláštneho suseda a nazriete do budúcnosti, kde je možné cestovanie v čase.

tom hanks

Každá poviedka síce rozpráva o inom osude, ale spolu vytvárajú pekný celok, ktorý sa príjemne číta. Niektoré príbehy sú realistické a spoznáte sa v nich aj vy, pri iných si Tom Hanks trochu uletel na vlne fantázie a vytvoril miestami rozprávkové príbehy.

Vôbec sa nebojte, že O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch má viac ako 400 strán. Keď knihu otvoríte, nebudete chcieť prestať, kým neprečítate ďalší príbeh. Tom Hanks sa rozhodne sa svoj debut hanbiť nemusí.

Autorom článku je:

Vyrastala som v malebnom Námestove, študovala marketing v Trnave a skončila som v Bratislave. Od marketingového manažéra pre záujmové združenie som sa dostala ku copywritingu v digitálnej agentúre a aktuálne pôsobím na strane klienta.

Prvý komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *